Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


5

Клас
пожежної небезпеки

Корабельне лісництво

Керівництво підрозділу

Посада ПІП
Лісничий Боримський Віктор Марцінович
Помічник лісничого Присяжнюк Надія Віталіївна

Місцезнаходження і площа лісництва

Корабельне лісництво, загальною площею 5150.1 га, входить до складу ДП "Житомирський лісгосп" і розташоване в центральній його частині на території Житомирського адміністративного району.
Контора лісництва знаходиться в кв.16 на відстані 28 км від контори лісгоспу та районного центру.
Територія лісництва розділена на 2 майстерські дільниці та 10 обходів.

Організація території. Обсяг та характер виконаних лісовпорядних робіт

Попереднє лісовпорядкування було проведене в 1997 році Київською лісовпорядною експедицією Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об'єднання на площі 5164 га.
За минулий ревізійний період було передано земель іншим землекористувачам 0.5 га за розпорядженням Житомирської райдержадміністрації № 40 від 21.01.05 року.
До моменту проведення нинішнього лісовпорядкування загальна площа лісництва складала 5150.1 га (за даними землеустрою).
Лісовпорядкування проведено Київською експедицією Українського державного лісовпорядного проектного виробничого об'єднання Державного комітету лісового господарства України. Роботи виконувались по 1 розряду відповідно до вимог Лісового кодексу України, чинної лісовпорядної інструкції та рішень 1 лісовпорядної наради.
Площа лісництва розділена на 6 планшетів. Квартальна мережа залишилась без змін.
Інвентаризація лісового фонду здійснювалась методом окомірно-вимірювальної таксації, із застосуванням ортофотопланів масштабу 1:10000 зальоту 2007 року.
Для корегування окомірно-визначених запасів на 1 га та визначення відносних повнот використовувались таблиці "Сум площ перерізів та запасів деревостанів при повноті 1.0", розроблених кафедрою лісової таксації УДАУ, затверджених Мінлісгоспом України 15 листопада 1991 року.
У лісництві лісовпорядкуванням закладено 6 пробних площ, в тому числі на рубку догляду - 1, тренувальних -5.

Природно-кліматичні умови

Лісові масиви лісництва розташовані на території південної частини Українського Полісся зони змішаних лісів Східноєвропейської рівнини. Тривалість вегетаційного періоду 205  днів.
Середньорічна температура повітря +6,8°С, мінімальна -38 С. Пізні  весняні заморозки можливі до 21 травня, а ранні з 15 вересня.
Середньорічна кількість опадів  552 мм. За час вегетаційного періоду випадаєх 60% опадів.
Середня глибина промерзання грунту 56 см, максимальна 120 см. Постійний сніговий покрив встановлюється з 15 грудня. Сніг тане з 5 березня. Вітри переважають західних направлень.
Переважаючі типи грунтів: вологі та свіжі дерновопідзолисті суглинки.

Відомості про об'єкти природно-заповідного фонду

Найменування об’єктів природно-заповідного фонду та підстави для ії виділення Площа, га Місце знаходження Категорії та об’єкти заповідного фонду Стисла характеристикака і режим ведення господарства
«Діброва лісничого Вронського» Рішення облвиконкому від 31.03.1964р. № 149 5,5 кв.20 в. 8 Лісовий заказник місцевого значення Унікальні культури дуба

Основні показники по лісовому фонду

В лісовому фонді лісництва переважають насадження дуба - 64.7%, сосни - 14.5%, берези - 10.8. Середній вік насаджень - 80 років, середній бонітет - 1.3, середня повнота - 0.76.

Основні положення організації лісового господарства

Виходячи з існуючого поділу лісів на групи і категорії захисності, їх функціонального значення, встановленого в них режиму ведення лісового господарства і лісокористування на заступний ревізійний період, утворені наступні господарські частини:
  • ліси природоохоронного призначення з особливим режимом користування;
  • ліси природоохоронного призначення з обмеженим режимом користування;
  • рекреаційно-оздоровчі ліси з особливим режимом користування;
  • рекреаційно-оздоровчі ліси з обмеженим режимом користування.
При утворенні господарств та господарських секцій лісовпорядкування виходило з породного складу насаджень, їхньої продуктивності, походження та інших особливостей, що обумовлюють необхідність застосування різних нормативів і систем господарських заходів, а також цілей ведення лісового господарства, визначених основними положеннями організації і розвитку лісового господарства області. Підставою для поділу насаджень однієї переважаючої деревної породи на декілька госпсекцій стали суттєві відмінності в продуктивності, віці стиглості, рельєфі.
Віднесення не вкритих лісовою рослинністю земель до тієї чи іншої господарської секції проводиться по породі, що проектується до лісовідновлення.
Віки стиглості деревостанів відповідають оптимальним вікам рубок в лісах України.