Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


1

Клас
пожежної небезпеки

02 лис

Ліс починається з насіння, а дубовий ліс – з жолудя

Лісівники  приділяють велику увагу процесу збору лісового насіння. Адже високоякісне насіння є одним із головних факторів у створенні високопродуктивних та біологічно стійких лісів у майбутньому. Саме від якості насіння залежить, яким буде посадковий матеріал та майбутні лісові культури. Тож, для проведення лісовідновлювальних робіт житомирські лісівники використовують лише якісне насіння місцевого походження, бо деревні породи, з яких воно збирається, добре пристосовані до умов місцезростання.
Саме восени лісівники заготовляють майбутні дубові ліси – жолуді. В першу чергу, жолудь збирають на об’єктах постійної лісонасінневої бази, а також на ділянках з дубовими насадженнями. В лісгоспі є декілька об’єктів постійної лісонасінневої бази по дубу звичайному: генетичні резервати, постійні лісонасінневі ділянки та плюсові дерева.
«Звісно, збір насіння – то лише початок ретельної роботи над вирощенням могутніх дібров. Попереду перевірка якості насіння. У разі висівання жолудів восени – комплекс необхідних заходів із захисту насіння від гризунів, вимерзання і пошкодження молодих сходів заморозками навесні. Згодом уже сіянці дуба потребують своєчасного захисту від бур’янів. Зазвичай, у відкриту площину ми висаджуємо однорічні стандартні сіянці дуба. Тоді уже починається догляд за лісовими культурами», – розповідає інженер з лісових культур Олена Воробйова.
Від початку заготівельної кампанії лісового насіння лісівники підприємства зібрали близько 7000 кг жолудя, які в подальшому будуть висіяні в лісових розсадниках лісгоспу.
 

Останні овини

ЗАПРОШУЄМО НА РОБОТУ
В Городницьких лісах зацвіла азалія
Вітаємо іменинника
У справах про самовільні порубки деревини на Волині - масштабні обшуки та затримання
Північні лісгоспи Житомирщини отримують допомогу саджанцями

Меню новин
Категорії новин
Архів новин