Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


5

Клас
пожежної небезпеки

11 січ

Сьогодні - Всесвітній день заповідників

Заповідність територій державних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства складає близько 14 % . Площа територій та об’єктів природно заповідного фонду  - 112 тис. га.
На півночі нашої області у межиріччі Уборті та Болотниці розташований Поліський природний заповідник, загальною площею понад 20 тисяч гектарів. Це справжній острівець дикої, місцями незайманої, природи з унікальним рослинним та тваринним світом.
Природа цього краю цікава і неповторна, багато у чому вона нагадує тайгу. Територія заповідника повністю вкрита сосновими лісами підтайгового типу, яких немає більше ніде в Україні. Тут є річки  з мальовничими берегами, лісові озера, величезна кількість дрібних струмків, непрохідні болота. В заповіднику збереглось багато природних ландшафтів, які згідно з Бернською конвенцією входять до територій спеціального збереження Смарагдової мережі Європи  - березові та хвойні заболочені ліси, верхові болота, водно-болотні угруповання.
Крім того, лісгоспи області мають в господарстві   2 дендрологічних парки, 
141 заказник, 12 пам’яток природи, 2 пам’ятки садово-паркового мистецтва.
Усього  таких об’єктів 158.
Щороку площа природо-заповідного фонду збільшується за рахунок виявлення на тій чи іншій території рідкісних та червонокнижних представників флори і фауни.
Законодавством України природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. 
Загалом на території України діє 4 біосферних та 19 природних заповідників. Також для туристів відкриті більш 40 національних і 45 ландшафтних парків, 3000 пам'яток природи, 616 ботанічних садів, дендропарків та подібних об'єктів. Понад 8000 територій охороняються фондом. Їх загальна площа становить 6% від усієї території України.

Останні овини

На Житомирщині провели засідання Робочої групи Комітетів Верховної Ради України та обговорили проблеми лісу
Лісгопам Житомирщини, постраждалим від пожеж, передали нову техніку
На Житомирщині розробляється проект будівництва заводу із вирощування сіянців із закритою кореневою системою
Вивчаємо ліс. Які бувають дерева?
Щиро вітаємо з Днем народження!

Меню новин
Категорії новин
Архів новин