Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


5

Клас
пожежної небезпеки

25 бер

Смачні «кленові сльози»

Прийшла весна… А коли вона приходить? За календарем всім відомо коли, а за природними змінами? Для лісу однією з основних ознак настання весни – це початок руху соків, який вважається життєво важливим процесом у житті рослин. Відбувається він, вважають фенологи тоді, коли починає танути сніг. Вода розчиняє поживні речовини, що відклалися в стеблі, і несе їх до бруньок, які почали набухати і готуватися до того, щоб стати листочками і квіточками. Рух соків особливо виявлений у берези й клена, і триває він майже місяць. На початку березня починається рух соків у клена гостро-листого, трохи пізніше – в берези. Початок руху соків легко виявити на пораненному стовбурі: з рани капає прозора солодка рідина, головною його частиною є фруктовий цукор. 
Кленовий сік дуже смачний, набагато солодший за березовий, але непридатний для виготовлення квасу, при скисанні гірчить і псується. Всі види кленів дають харчовий сік, серед місцевих найбільш продуктивним є Клен гостролистий (Acer platanoides), одне дерево за добу здатне віддати близько 40-50 літрів чудового весняного напою.
Цей сік, його видобуток і використання в харчовій промисловості широко поширений в Америці та Канаді, де він є національним напоєм, таким собі символом країни. Всім нам відомо, що символом Канади для всього світу став саме цукровий клен. Герб країни прикрашений гострим листом цього дерева.
Збір кленового соку у північних штатах США і півдні Канаді поставлено на промислову основу, де і переробляється на кленовий сироп,  який отримують методом випарювання прямо на місці збору. Цікаво, що для отримання 1 л сиропу потрібно зібрати і переробити 40 літрів соку. Кленовий сироп зберігає всі властивості соку, але зберігається довше і він більш транспортабельний.
У сучасному світі тільки в Канаді збереглася традиція збирати сік з кленів, що прирівнюється до національних сімейних свят. Величезна кількість канадських сімей приїжджають в кленовий ліс, в спеціальні табори.  саме Кленовий листок у всьому світі сприймається як національний символ Канади.
 
 

Останні овини

Привітання Віктора Сахнюка з Днем працівника лісу
Професійне свято в колективі Житомирського лісгоспу
Віктор Сахнюк: Професійне свято - час підсумків: все заплановане перевиконано
Понад 300 працівників лісового господарства Житомиршини отримали відзнаки
На Житомирщині лісовій охороні вручили нову техніку

Меню новин
Категорії новин
Архів новин