Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


5

Клас
пожежної небезпеки

10 чер

Дубовим насадженням - особлива увага

Дубові насадження є гордістю  Бердичівського лісового господарства, вони займають 66% площі підприємства. Відтак цій породі тут – особлива увага.
Отож в лісгоспі існує неписане правило: якщо відсоток дубових насаджень з року в рік збільшується, то це означає, що господарювання ведеться в правильному напрямку.
«В лісах нашого лісгоспу нараховується 36 лісоутворюючих головних порід, - ділиться головний лісничий Григорій Івасюк, - та ще 3 десятки -  супутніх. При проектуванні лісових культур особливо ретельно вивчаємо умови та аналізуємо, яка культура почуватиме себе в тому чи іншому місці найкраще.»
До прикладу, в Чуднівському лісництві з 2011 року і до сьогодні від масового всихання постраждало 187 гектарів ялинників. На їх місці майже повсюдно тут висадили дуб, котрий дає сьогодні гарні результати в прирості.
В цьому році в лісництві створили 9,2 гектара культур, де 7,2 гектара відвели під дуб, і лише 2 га – під сосну у суміші з дубом та горіхом.
За віковими групами ліси Бердичівського лісгоспу – достатньо молоді: молодняки і середньовікові займають тут понад 63% площ. В підприємстві постійно спостерігають,  як залежить якість лісових культур та продуктивність дубових насаджень від методу їхнього створення.
Відтак досвідом створення та догляду за культурами бердичівські лісівники ділилися з колегами з усієї області в ході семінару-наради з лісокультурної справи для головних лісничих державних лісогосподарських підприємств, організованої Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.
 

Останні овини

В лісах Житомирщини - надзвичайно висока пожежна небезпека!
Відтепер лісівники Житомирщини моніторять ліси одночасно на трьох рівнях
Якісно новий рівень ведення мисливського господарства Житомирщини: перші результати
В Білому лісі попільнянські лісівники облаштували нову зону відпочинку
За пошкодження лісового майна доведеться відповідати!

Меню новин
Категорії новин
Архів новин