Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


5

Клас
пожежної небезпеки

14 сер

Не смітити у лісі – закликають лісівники Житомирщини

Щорічно лісівники  Житомирщини вивозять з лісу тонни сміття. Щоб прибрати лісові масиви від непотребу, котрий залишають після себе відпочивальники та просто виносять і  вивозять  мешканці ближніх населелених пунктів, лісова охорона регулярно організовує цілі десанти з працівників лісгоспів, залучаючи ще й вихованців шкільних лісництв. 
«Найбільше страждають від засмічення ліси поблизу міст і сіл та ще ті, котрі мають велике рекреаційне навантаження, - ділиться лісничий Тригірського лісництва Житомирського держлісгоспу Валерій Іщук.  – Незначна частина гостей лісу є відповідальною – вона ретельно прибирає після себе. Переважна ж більшість, навіть попри те, регулярно відвідує одні і ті ж місця, залишає після себе не лише порожні пляшки, кульки та бляшанки, а ще й зламані столи та лавки.» 
І треба сказати, що таким «любителям» природи марно пояснювати, якої шкоди завдає пластик довкіллю та скільки років він розкладатиметься…
Формально  за засмічення державного лісового фонду передбачена адміністративна відповідальність, однак в реальному житті піймати за руку порушника та покарати його практично неможливо.
От і виходить, що найкращі, а відтак і найпопулярніші куточки нашого лісу після відвідувачів тонуть у смітті, аж допоки їх не приберуть лісівники.
В той же час адміністративний кодекс передбачає, що засмічення лісів відходами  тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ

Останні овини

Нову екологічну стежку облаштували лісівники мешканцям Житомира
Найбільше багатство - це люди, що поряд
У пріоритеті – лісокультурне виробництво
Лісівники Житомирщини нагадують про заборону спалювання сухої рослинності
Українсько-Астрійське співробітництво обговорили в Держлісагентстві

Меню новин
Категорії новин
Архів новин