Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


1

Клас
пожежної небезпеки

05 лют

Лісівники готуються до посадки лісу та заготовляють насіння хвойних порід

З кожним днем весна все ближче, а отже, зовсім скоро розпочне свій новий цикл життя все живе. Лісівники ж готуються до посадки лісу – своєї рукотворної праці направленої на відтворення та збільшення лісистості нашого краю.

Відтак, всі лісництва підприємства звозять заготовлені шишки хвойних порід на переробку до власної шишкосушарки. Насіння хвойних порід має цікаву особливість, адже збираємо ми не готове насіння, а шишки, які є насіннєвим матеріалом у хвойних порід. Тож, зібрані шишки спочатку сушаться, щоб вона розкрилася і висипалось насіння, далі його очищують від домішків, обезкрилюють та сортують. Ось такий цикл переробки проходить насіння хвойних порід.

Для лісівників вкрай важливим є заготівля лісового насіння, адже маєш насіння будеш мати і врожай. Тож, як вправні господарі ми не лише в строки заготовляємо насіння, а й створюємо певний його запас. Наразі заготовлено понад 4 тонни шишок хвойних порід.

Доречі зі 100 кг шишок ялини виходить лише до 2 кг насіння, а з сосни – ще менше.

Тож, дивлячись на величаві стрункі ялини та сосни, навіть важко уявити, що їх життя починається з такої малесенької насінинки, а ще скільки людської праці докладається, щоб виростити високопродуктивні ліси.

 


Останні овини

Віктор Сахнюк: В 2021 році Житомирщина стала лідером в садінні лісу в державі
На Житомирщині запроваджують нові технології в лісове насінництво
ПОВІДОМЛЕННЯ
Віктор Сахнюк: Майже 1,1 мільярда гривень податків сплатили в минулому році держлісгоспи Житомирщини
В Баранівському держлісгоспі відкрили нове адмінприміщення Адаміського лісництва

Меню новин
Категорії новин
Архів новин