Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


5

Клас
пожежної небезпеки

25 лют

Ліс – не смітник!

Щороку навесні кожен дивується та обурюється через засмічення лісів, лісосмуг, узбіч трас та доріг горами побутового та будівельного сміття. Купи пластику, скло, бляшанки та інший усілякий непотріб після сходження снігового покриву вражають своїми об’ємами.

Забруднення лісів – проблема, з якою лісівникам боротися стає дедалі важче. Незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони про неприпустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, мешканці міст і прилеглих населених пунктів продовжують вивозити сміття та всілякий непотріб у лісові масиви, полезахисні лісові смуги.

Берегти ліс, не смітити в лісі, не завдавати йому шкоди – істини відомі кожному. Але надто часто люди про них забувають. Адже не лише в місцях масового відпочинку, а й навіть у віддалених куточках, скрізь видно сліди варварства і неохайності людства. Тому постає логічне запитання: щоб не обурюватися через сміття на кожному кроці, може треба просто не смітити і долучатися до європейської моди на чистоту та свідому екологічну поведінку?

          Лісівники намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку громадян в лісі облаштовуючи вздовж автодоріг, в різних мальовничих куточках спеціально пристосовані місця для відпочинку на природі. Тут тобі і бесідки з столиками та лавками, місця для розведення вогню, контейнери для збору сміття. Створення в лісових масивах таких рекреаційних пунктів є одним з важливих заходів, спрямованих на охорону та захист лісу. Постійно встановлюються природоохоронні стенди з закликами не засмічувати та берегти від пожеж ліс, проводиться роз’яснювальна робота з населенням.

Так, в суботу на території Богунського лісництва власними силами лісової охорони було проведено прибирання лісосмуг від несанкціонованих сміттєзвалищ. Тож, озброївшись пакетами для сміття, рукавичками та іншим інвентарем для прибирання, лісівники кілька годин активно прибирали лісові масиви та узбіччя доріг від побутових відходів. Назбиралось не багато - не мало – повний камаз сміття!

Як говорить народна мудрість: «Чисто там, де не смітять», тож лише спільними силами, коли кожен відвідуючи чи відпочиваючи в лісі почне прибирати після себе буде чисто. Ліс – це справжні легені людства, до яких потрібно відноситися з турботою, - наголошують лісівники.


Останні овини

Вітаємо Оксану Степаненко з Днем народження!
Лісівники провели екскурсію для студентів
Відбулося засідання розширеної колегії Держлісагентства
Створюємо ліси разом
Обрано нового голову Громадської ради при Держлісагентстві

Меню новин
Категорії новин
Архів новин