Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


1

Клас
пожежної небезпеки

26 тра

Городницькі лісівники створили клонову плантацію модрини

Останнім часом, коли соснові насадженя масово страждають від всихання, лісівники Житомирщини все частіше вводять в лісові культури модрину. Вона досить швидко росте, а за  цінністю деревини не поступається своїм родичам.
В Городницькому ж лісгоспі до модрини ставлення особливе - як найбільшу цінність оберігають тамтешні лісівники унікальні насадження модрини європейської, створені прадідом графа Юзефа Миколая Потоцького ще у ХVІІІ столітті.   
Отож аби не лише зберегти залишене предками, а й створити нове для нащадків, у підприємстві активно розвивають модринову культуру.
А щоби мати власне насіння, та ще й з покращеними спадковими властивостями, пятий рік поспіль в лісгоспі працюють над створенням клонової плантації модрини європейської.
«В цьому році маємо приємні новини – ділиться головний лісничий лісгоспу Леонтіій Велєнкевич, -  окремі клони будуть плодоносити. Але цьому передувала клопітка праця.
Садивний матеріал для клонування ми виростили у лісгоспі. На початку проводити щеплення нам допомагали колеги із сусідньої Рівненщини – вони на той час уже мали досвід у цій справі. Вони ж привезли нам і живці.»
В перший рік приживлюваність клонів склала близько 70% - це досить гарний результат. Пороте в наступні роки кліматичні умови були не такими сприятливими. Однак городницькі лісівники не опускають рук, бо надто хочуть мати власне покращене насіння.  До слова, придбати його в Україні не важко, проте для отримання гарного результату краще мати насіння «місцеве».
Під клонову плантацію в Надслучанськогму лісництві лісгоспу відвели 5 гектарів, там планують мати близько 1200 штук клонів. Нині ж за ними ретельно слідкують, а  щовесни прищеплюють нові.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ 

Останні овини

Віктор Сахнюк: В 2021 році Житомирщина стала лідером в садінні лісу в державі
На Житомирщині запроваджують нові технології в лісове насінництво
ПОВІДОМЛЕННЯ
Віктор Сахнюк: Майже 1,1 мільярда гривень податків сплатили в минулому році держлісгоспи Житомирщини
В Баранівському держлісгоспі відкрили нове адмінприміщення Адаміського лісництва

Меню новин
Категорії новин
Архів новин