Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


2

Клас
пожежної небезпеки

10 чер

Дубовим насадженням - особлива увага

Дубові насадження є гордістю  Бердичівського лісового господарства, вони займають 66% площі підприємства. Відтак цій породі тут – особлива увага.
Отож в лісгоспі існує неписане правило: якщо відсоток дубових насаджень з року в рік збільшується, то це означає, що господарювання ведеться в правильному напрямку.
«В лісах нашого лісгоспу нараховується 36 лісоутворюючих головних порід, - ділиться головний лісничий Григорій Івасюк, - та ще 3 десятки -  супутніх. При проектуванні лісових культур особливо ретельно вивчаємо умови та аналізуємо, яка культура почуватиме себе в тому чи іншому місці найкраще.»
До прикладу, в Чуднівському лісництві з 2011 року і до сьогодні від масового всихання постраждало 187 гектарів ялинників. На їх місці майже повсюдно тут висадили дуб, котрий дає сьогодні гарні результати в прирості.
В цьому році в лісництві створили 9,2 гектара культур, де 7,2 гектара відвели під дуб, і лише 2 га – під сосну у суміші з дубом та горіхом.
За віковими групами ліси Бердичівського лісгоспу – достатньо молоді: молодняки і середньовікові займають тут понад 63% площ. В підприємстві постійно спостерігають,  як залежить якість лісових культур та продуктивність дубових насаджень від методу їхнього створення.
Відтак досвідом створення та догляду за культурами бердичівські лісівники ділилися з колегами з усієї області в ході семінару-наради з лісокультурної справи для головних лісничих державних лісогосподарських підприємств, організованої Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.
 

Останні овини

Впродовж минулих вихідних 39 рейдових груп проводили цілодобове патрулювання мисливських угідь області
Держлісгоспи Житомирщини з початку року сплатили 852 мільйони гривень податків
Житомирщина – рекордсмен із садіння лісу
Ліс очима дітей!
Впродовж вихідних лісова охорона Житомирщини склала 30 протоколів на порушників полювання

Меню новин
Категорії новин
Архів новин