Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8


1

Клас
пожежної небезпеки

17 тра

Лісові знаки допоможуть не заблукати

Весняний ліс сповнений пахощами різнотравя та вабить до себе все більше відпочиваючих. Але буває, що радісний відпочинок чи прогулянка лісом, збір трав та грибів закінчується досить тривожним відчуттям – ЗАБЛУКАВ!

Тож, якщо пригадати, напевно всі ми, відпочиваючи у лісі, помічали дивні стовпчики з незрозумілими написами. Проте, мало хто знає, яку інформацію вони містять та для чого встановлюються. Найчастіше ми зустрічаємо у лісі ділянкові та квартальні стовпи.

Саме завдяки квартальним стовпчикам дуже зручно орієнтуватися у лісі. В кожному лісовому господарстві є своя постійна нумерація кварталів, яка завжди йде із заходу на схід і з півночі на південь. Чотиригранні квартальні стовпи встановлюються в точці перетину квартальних просік. Кількість щік на стовпі повинна відповідати кількості кварталів, що сходяться в точці перетину. Щоки з номером кварталу направляються по діагоналі у відповідний квартал. Так, найменші цифри завжди показують номер кварталу, розташованого на північ від стовпа - тому ребро стовпа між двома гранями з найменшими цифрами показує напрямок на північ. Як правило, розмір кварталу, тобто відстань між просіками із заходу на схід становить 500, а з півночі на південь -1000 м. На кожній грані чотиригранного стовпчика вибиті цифри.

Наприклад, зустрівся стовпчик з цифрами 25, 26, 29, 30. У тій стороні, звідки видно цифри 25-26 буде північ, а в стороні, звідки одночасно видно цифри 29-30 – південь. Відповідно там, де цифри 29-25 – захід, а 30-26 - схід. Та будьте уважними – розміри кварталів можуть дещо відрізнятися в залежності від місцевості.

Тож, натрапивши на квартальний стовпчик ви зможете зорієнтуватися в лісовому масиві того чи іншого лісництва. Також стануть у нагоді ділянкові стовпи та інформаційні стенди.

Назву лісництва, номер обходу, прізвище та номер телефону майстра обходу чи лісництва можна дізнатися на інформаційних стендах, які встановлюють майстри на території свого обходу.

Багато можуть розповісти ділянкові стовпи, які відносяться до натурних лісогосподарських знаків і встановлюється при виконанні лісогосподарських робіт на території лісового фонду.

Розшифрувати ж написи на такому стовпі досить просто. Наприклад, розберемо напис на ділянковому стовпі: 87-2 ПРЖ-15 1-1,7

В першому рядочку зазначається номер кварталу та номер виділу (квартал – 87, виділ – 2). В другому – скорочений напис лісогосподарського заходу, який було проведено та рік його проведення (ПРЖ – проріджування, рік проведення – 2015). В третьому рядку – номер ділянки (якщо такий є) та площа ділянки, на якій проводиться захід (номер ділянки – 1, площа – 1,7 га). Також, в другому рядку можуть зазначатися скорочені назви таких лісогосподарських заходів: ОСВ – освітлення, ПРЧ – прочищення, ПРЖ – прорідження. ПРХ – прохідна рубка. СРВ - санітарна рубка вибіркова. СРС – санітарна рубка суцільна. ЛК– лісові культури (штучне лісовідновлення) ПРП – природне поновлення лісу.

Тож, натрапивши в лісовому масиві на той чи інший лісівничий знак, інформаційні чи застережливі стенди – все це може дійсно допомогти людині, яка заблукала. Саме головне бути спостережливим та не панікувати. Бажаємо всім гарного, відповідального та радісного відвідування лісу!

 

 

 

 

 


Останні овини

Вітаємо Сергія Мельника з ювілеєм!
Смерч понівичив ліс у Городниці
Лісівники вшанували свято вишиванки!
Свято вишиванки-2019
Юні лісівники Овруччини вибороли ІІІ місце в національних змагання лісового господарства

Меню новин
Категорії новин
Архів новин