Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8


5

Клас
пожежної небезпеки

04 чер

ОБЕРЕЖНО КЛІЩІ!!!

Пам’ятка безпеки для громадян та лісівників!!!!!

З настанням теплих днів активізуються кліщі. Вони можуть служити переносниками різних, в тому числі дуже небезпечних захворювань, таких як хвороба Лайма. Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування доволі мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

 

          Найчастіше постраждати від укусів кліщів можна саме відвідуючи лісові масиви літньої пори. Тож, звертаємо увагу всіх громадян про небезпеку від укусів кліщів.

 

          Важливо пам'ятати, що основним засобом профілактики є захист від укусу кліща: якщо ви відправляєтеся в парк, поле чи ліс, одягайтеся так, щоб кліщ не дістався до шкіри: обов'язкові довгі рукава, щільні манжети, коміри, штани повинні бути поверх чобіт, обов'язково одягніть головний убір. Використовуйте репеленти (спреї, мазі). Після повернення оглядайте місця на тілі, в яких міг причаїтися кліщ (волосиста частина голови, шкірні складки). Кліщ може довгий час ховатися в одязі або повзати по шкірі, перш ніж присмоктатися.

 

При укусі виявленого кліща вкрай бажано здати в лабораторію, щоб визначити, чи не є він носієм інфекції. Для видалення кліща можна скористатися ниткою, обв'язавши його ближче до хоботка і розтягуючи нитку в сторони. Не можна тиснути кліща, що присмоктався: вірус знаходиться в його нутрощах. Не можна відривати кліща від шкіри: при цьому відірветься головка, а вірус знаходиться в слинних залозах. Кліщ повинен по можливості бути доставлений в лабораторію живим. Після видалення кліща ретельно промийте ранку спиртом або йодом.

Будьте обережними та не нехтуйте допомогою лікарів!!!

 

 

 

 

 

 

 


Останні овини

На Житомирщині імплементовуватимуть систему лісівництва, яка найбільше відповідає природі лісу
Лісівники пропонують широкий вибір декоративних рослин
Мінералізовані смуги допомагають боронити ліс від вогню
Повідомлення
16 кримінальних проваджень щодо крадіжок лісу відкрито на Житомирщині за півроку

Меню новин
Категорії новин
Архів новин