Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ
+38 (0412) 47-20-62


1

Клас
пожежної небезпеки

09 жов

Як відновлюється «чорнобильський» ліс

Як відомо, переважна більшість забруднених радіонуклідами лісових угідь сконцентрована на півночі  Житомирщини  у двох спецлісгоспах: Овруцькому і Народицькому. Однак є такі угіддя і в інших лісових господарствах. Скажімо, у 2007 році площі забруднених лісових  угідь в Лугинському держлісгоспі сягали 2126 гектарів. Та завдяки системним реабілітаційним заходам більшу частину  їх було повернуто до належного стану і там  вже можна проводити безпечну лісогосподарську діяльність. Але ще близько 1000 гектарів лісу тут залишається забрудненим радіацією.
 – Треба знати, що забруднений ліс «очищається» надто повільно, – пояснює директор ДП «Лугинське лісове господарство» Анатолій Павленко. – А окремі ділянки можуть стати чистими лише  через сто і більше років. Це підтверджують, зокрема, науковці Поліської філії УкрНДІЛГА (Поліського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації). Вони протягом 2015 – 2017 років брали проби і проводили аналіз  тутешніх грунтів, а також деревини та встановили точні рівні їх забруднення. Ми вже проводимо там лісогосподарську діяльність, дотримуючись і деяких обмежень, зокрема, по рубках догляду в окремих угіддях.
Основна радіоактивна «пляма» впала на Лугинське лісництво і забруднила 80% його території, а точніше – 800 гектарів. Там зараз заборонена будь-яка господарська діяльність. Ми лише забезпечуємо охорону цих угідь, – зазначає директор Лугинського держлісгоспу.
Лісогосподарство несе значні власні витрати на охорону і збереження цих  заражених територій, не маючи від цього ніякого зиску. Зате у «реабілітованих» лісах розпочалося активне лісовідновлення.
Головний лісничий ДП «Лугинське лісове господарство» Андрій Пугаєв стверджує, що так званий «чорнобильський» ліс давно перезрів і його необхідно швидко вирізати, а звільнені ділянки засадити новими перспективними насадженнями. Перевага  буде надаватися  дубовим та сосновим породам, в залежності від місцевих кліматичних та грунтових умов. Але в більшій мірі будуть братися до уваги рекомендації науковців, які розробили чіткі схеми, згідно яких має проводитися подальше лісовпорядкування реабілітованих угідь.
       Володимир ВАСИЛЬЧУК.

Останні овини

Лісівники пропонують зелені лісові красуні до свят!
В Малинському лісотехнічному коледжі проведено протипожежні навчання
Вітаємо з ювілеєм Олександра Рибака
Майже третина лісових угідь – заповідні
Житомирські лісівники: наша ялинка – найкращий атрибут свята

Меню новин
Категорії новин
Архів новин