Державне підприємство
Житомирське
лісове господарство

10029, м. Житомир
вул. Степана Бандери, 8


1

Клас
пожежної небезпеки

13 бер

Ботанічні заказники на Житомирщині можуть стати заповідними

Дві території Попільнянського держлісгоспу  можуть стати заповідними. Мова йде про ботанічні заказники «Карачина гора» та «Голубівський ліс» на Ружинщині.
«Карачина гора» - це старовіковий лісовий масив, тут переважають 90-річні  липа і граб. Свого часу були й дуби, однак їх вирізали німецькі солдати під час другої світової.  
Найбільшу цінність у проектованому заказнику має щільна популяція підсніжника білосніжного, занесеного до «Червоної книги України».
На тиждень пізніше підсніжника зацвітає другий масовий ефемероїд – проліска дволиста, анемона жовтецева, адокса мускусна, пшінка весняна, гусяча цибуля жовта  та гусяча цибуля маленька, а також середньоєвропейський гірський вид – рівноплідник рутвицелистий, рідкісний у Житомирській області. До середини травня усі ці види жовтіють, а під літо взагалі зникають, лишаючи по собі тільки багаторічні цибулини та бульби.
В цей час граб та липа густо вкриваються листям, під пологом лісу панує досить густа тінь, за що у народі такі лиси називають «чорними». 
Улітку на території заказника зустрічаються рідкісні види рослин, які занесені до «Червоної книги України»: коручки морозниковидної, лілії лісової, зозулиних сліз, гніздівки звичайної.
Найбільшою цінністю у іншому проектованому заказнику «Голубівський ліс» є заплавні зріджені середньовікові дубові ліси, в яких знайдено унікальну популяцію рослини - рябчика шахового, яких у Правобережному Лісостепу України виявлено всього дві. Дубам на території Голубівського лісу по 50-70 років, трохи старші за них граби, їхній вік коливається у межах 80-90 років.
 

Останні овини

Корейську та кримську сосну висадили лісівники з дітьми в Городницькому парку
Юні лісівники з Лугинщини посадили свої дерева
В День лісу в Бердичівському лісгоспі садили дуби, модрини, сосни та ялини
Сонячні дітки посадили ліс!
В День лісу з'явився молодий ліс в Левківському лісництві

Меню новин
Категорії новин
Архів новин